Optimalizováno pro rozlišení 1024x768 a vyšší

top

Webdesign by P.F.K. Service Praha ©  2012  

     

home o nás vybavení fotogalerie návštěvní kniha odkazy kontakty


…… něco málo o nás …… 

Jsme eMBéčka, úžasný, krásný, vtipný, milý a neskutečně šikovný, nebo-li Markéta Butalová a Miroslav Bárta. Fotíme spolu již několik let, po té co jsme se seznámili, jak jinak než přes fotky.

Něco o Butalce: no Butalka nikdy nečuchla k vývojce, ustalovači a podobným vůním ve fotokomoře. Butalky první foťáček bylo takové autíčko, co v něm byla baterie jenom na blesk. Když náhodou objevila, že objektiv může mít dokonce zoom, začala po něčem takovém toužit. Její první nikonek byl F601 a ten si koupila, jen proto že k němu byl objektiv se zoomem. Sranda byla, že ten zoom neuměla ani vytáhnout, šla do servisu a uřízla si správnou ostudu. Bez zapnutí obslužník zoom vytáhnul a doporučil mi, koupit si návod. A jak se Butalka rozhodla pro nikona? Ležel ve výkladní skříni bazaru a technické parametry byly = mě se líbí. Objektiv slouží dodnes, ale tělo už nemí. Bylo staré a opotřebované a oprava už neměla cenu. Pak už to šlo nikonek F80, D80 a nyní F90. Po té koupi už jen dělala výcvaky, fakt nedávno jsme to prohlíželi. Nicméně byla správně drzá a obtěžovala tím své kamarádky a ty jí tvrdily, dej to někam je to pěkný. Časem tu odvahu dostala a jako „anonymní butalova“ vlezla na první galerii v lednu 2005 (fotografovani.cz zvané eFGéčko).

Něco o Mírovi: no Míra naopak čuchnul k vývojce, ustalovači a podobným vůním. Dokonce doma sám vyráběl a vyvolával i barevné foto, stylem hokus pokus, protože, když barva „nesedla“ bylo na dalších několik hodin o zábavu postaráno. Mírův první digitální foťák byl Panasonic FZ7, zvaný panáček, dodnes ho má a dneska fotí stejně jako Butalka Nikonem D90. A čím fakt nefotí je domácí sbírka starých fotomašinek.

A dneska, jsme součástí fotoklubu Pražský Cwak.

 top

Veškeré fotografie z tohoto webu jsou chráněny zákonem č. 121/2000 Sb.